Image
image
image
image


Team New Era Player Profiles

Team New Era Rookie 9 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Barr, Matty Cheektowaga, NY Cheektowaga- Union East 2023
 Harper, Dalton Cheektowaga, NY Maryvale 2022
 Jacobs, Nicholas Depew, NY Maryvale 2023
 Kolbert, Blaise Lancaster, NY St. Mary's Elementary 2022
 Mann, Xavier Buffalo, NY Olmstead #64 2024
 Miller, Tom Amherst , NY 2022
 Morris, William Depew, NY Maryvale Intermediate 2022
 Ricks, Jayden Cheektowaga, NY Maryvale 2023
 Snyder, Anthony Buffalo, NY Notre Dame Academy 2022
 Webb, Avery Sanborn, NY Starpoint 2023
 Wutz, Nathan Amherst, NY Smallwood Elementary 2023
 Zipp, Stephen Hamburg , NY Frontier 2022

 
Team New Era Gold 10 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Barr, Matty Cheektowaga, NY Cheektowaga- Union East 2023
 Bencini, Christopher Lancaster, NY William Street School 2022
 Bucello, Brendan East Amherst, NY Maple East 2023
 Diamond, Maxwell Williamsville, NY Maple East 2023
 Dionne, Jake Niagara Falls, NY Maple Ave. 2022
 Golombek, Jake Lockport, NY Emmitt Belknap 2022
 Harper, Dalton Cheektowaga, NY Maryvale 2022
 Kolbert, Blaise Lancaster, NY St. Mary's Elementary 2022
 Mankowski, Jack Grand Island, NY Huth Road Elementary 2022
 Morris, William Depew, NY Maryvale Intermediate 2022
 Ricks, Jayden Cheektowaga, NY Maryvale 2023
 Smith, Mario Tonawanda, NY CSAT 2022
 Webb, Avery Sanborn, NY Starpoint 2023
 Zipp, Stephen Hamburg , NY Frontier 2022

 
Team New Era Fall 11 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Bencini, Christopher Lancaster, NY William Street School 2022
 Dionne, Jake Niagara Falls, NY Maple Ave. 2022
 Fike, Zachary Medina, NY Wise Intermediate School 2022
 Fitzpatrick, Ryan Batavia, NY St. Joseph (batavia) 2024
 Jarosz, Michael Williamsville, NY Mill Middle 2021
 Kolbert, Blaise Lancaster, NY St. Mary's Elementary 2022
 Krawchuk, Carter St. Catharines, ON St. James Catholic School 2020
 Simpson, Jonathan Grand Island, NY Huth Road 2022
 Snyder, Griffin Cheektowaga, NY Christ The King 2022
 Walton, Tyler Wheatfield, NY Edward Town Middle School 2021
 Webb, Avery Sanborn, NY Starpoint 2023
 Zak, Scotty East Amherst, NY St. Marys Swormville 2021

 
Team New Era Gold 11 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Bova, Nathaniel Tonawanda, NY Thomas Edison 2022
 Cabrera, Christian Buffalo, NY Charter School Of Applied Tech 2021
 Fike, Zachary Medina, NY Wise Intermediate School 2022
 Jarosz, Michael Williamsville, NY Mill Middle 2021
 Kowasz, Riley Perry, NY Perry 2021
 Krawchuk, Carter St. Catharines, ON St. James Catholic School 2020
 Nowak, Hunter Hamburg, NY Cloverbank Elementary 2022
 Person, Ethan Grand Island, NY Kaegebein Elementary 2022
 Santos, Jairo Buffalo, NY CSAT 2022
 Smith, Rafael Tonawanda, NY Cmsat 2021
 Snyder, Griffin Cheektowaga, NY Christ The King 2022
 Walton, Tyler Wheatfield, NY Edward Town Middle School 2021
 Zak, Scotty East Amherst, NY St. Marys Swormville 2021

 
Team New Era Gold 12 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Armstrong, Matthew Orchard Park, NY Orchard Park Middle 2020
 Belsito, David West Seneca, NY West Seneca West Middle 2020
 Bench, Andrew Fonthill, ON A.K. Wigg 2020
 Bobeck, Jesse Alden, NY Alden Primary 2021
 Carlone, Charlie West Seneca, NY Nativity Of Our Lord Grammar 2021
 Cramer, Zach Grand Island, NY Grand Island Middle 2020
 Cruz, Raymond Buffalo, NY GJ Mann Glementary School 2020
 Fino, James Lackawanna, NY Notre Dame Academy 2020
 Harper, Carson Cheektowaga, NY Maryvale 2021
 Janus, Jake Orchard Park, NY Orchard Park 2020
 Johnston, Aiden Oakfield, NY Oakfield-alabama 2020
 Sionko, Logan Grand Island, NY Sweet Home 2021

 
Team New Era Fall 13 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Fairbrother, Andrew Getzville, NE Casey Middle School
 Fryling, Colin Williamsville, NY Transit Middle 2020
 Gugino, Jack East Amherst, NY St Amelia 2020
 Hayek, Gabe Buffalo, NY St. Amelia
 Johnson, Ryan Collins, NY Springville Griffith Institute 2019
 McKinney, Sean Lockport, NY North Park Junior High School 2019
 Miranda, Michael Buffalo, NY I-prep 2019
 Nealon, Nick Hamlin, NY Brockport Middle School 2020
 Nowak, Hayden Hamburg, NY Frontier Middle 2019
 Olson, Tanner Perrysburg, NY Gowanda Central School 2019
 Rowan, Christopher Williamsville, NY Transit Middle School 2020
 Wallace, Aidan Clarence, NY Clarence Middle School 2000
 Zurat, Cameron East Amherst, NY Casey Middle 0000

 
Team New Era Gold 13 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Burns, Patrick Cheektowaga, NY Depew Middle School 2020
 Cacciatore, Chris North Tonawanda, NY Edward Town Middle School 2020
 Davis, Mason Clarence, NY Clarence Hign School 2020
 Evans, Nolan E. Amherst, NY Transit Middle 2019
 Lafornara, Nicholas Amherst, NY Transit Middle 0000
 Nealon, Nick Hamlin, NY Brockport Middle School 2020
 Nowak, Hayden Hamburg, NY Frontier Middle 2019
 Odonoghue, David East Amherst, NY Casey 2020
 Olson, Tanner Perrysburg, NY Gowanda Central School 2019
 Orlando, Jacob Amherst, NY Heim Middle 2019
 Person, William Grand Island, NY Grand Island Middle School 2019
 Raiff, Matthew Orchard Park, NY Orchard Park School 2019
 Setlock, Ryan Williamsville, NY Mill Middle 2020

 
Team New Era Fall 14 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Andrews, Derek Williamsville, NY Harris Hill 2018
 Kahwaty, Ethan -, NY - 0000
 Kolbert, Connor Lancaster, NY St Marys 2018
 Kowalski, Jared Fredonia, NY Fredonia Middle School 2018
 Mucci, Nathan East Aurora, NY East Aurora Middle School 2019
 Mullen, Sam Silver Creek, NY Silver Creek Central 2018
 Peterson, Ryan East Amherst, NY Nichols High School 2018
 Riter, Adam Orchard Park, NY Orchard Park Middle School 2018
 Seibert, Mark Grand Island, NY Grand Island 2018
 Sheehan, Joshua West Seneca, NY West Seneca East Middle 2018
 Wiebe, Matt Niagara Falls, ON St. Michael High School 2018
 Zhao, Benjamin Clarence, NY Transit Middle 2018

 
Team New Era Gold 14 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Baase, Alex East Aurora, NY East Aurora Middle School 2019
 Cummings, Layton Pittsford, NY Barker Road Middle School 2018
 Kowalski, Jared Fredonia, NY Fredonia Middle School 2018
 Lescombe Jr., Dennis Niagara Falls , ON Prince Phillip 2019
 Mullen, Sam Silver Creek, NY Silver Creek Central 2018
 Peterson, Ryan East Amherst, NY Nichols High School 2018
 Riter, Adam Orchard Park, NY Orchard Park Middle School 2018
 Romanik, Stephen Silver Creek, NY Silver Creek Central School 2018
 Seibert, Mark Grand Island, NY Grand Island 2018
 Sheehan, Joshua West Seneca, NY West Seneca East Middle 2018
 Sionko, Cameron Grand Island, NY Grand Island 2019
 Sloma, Cameron Ransomville, NY Lewiston Porter High School 2018
 Zhao, Benjamin Clarence, NY Transit Middle 2018

 
Team New Era Gold 16 & Under Team
         Name       City       School Class of
 Antonio, Lucas Niagara Falls Canada, ON St. Paul Catholic High School 2017
 Brown, Tony Depew, NY Lancaster Middle School 2017
 Dubel, Ryan Lackawanna, NY St Francis 2017
 Hanesworth, Scott Buffalo, NY Kenmore East
 Hassett, Thomas Victor, NY Victor 2016
 Lund, Nathan Alden, NY Alden High School 2017
 Mercado, Jorge Buffalo , NY Health Science Charter School 2017
 Messana, Sam Wheatfield, NY Niagara Wheatfield High School 2018
 Pasternak, Jonathan Lancaster, NY St Joseph Collegiate 2017
 Rosen, Spencer Richmond Hill, ON Cardinal Carter Catholic High 2016
 Sanabria, Rory Niagara Falls, NY Niagara Falls High School 2017
 Smith, Octavio Tonawanda, NY Kenmore West 2016
 White, Riley Farmington, NY Victor High School 2016
 Yacono, Jonathan Shortsville, NY Manchester Shortsville 2017

 
High School Fall Showcase Team
         Name       City       School Class of
 Barberio, Joe Lancaster, NY St Mary's Of Lancaster 2017
 Battaglia, Austin East Amherst, NY Williamsville East 2015
 Burmaster, Jarod Fredonia, NY Fredonia Highs School 2016
 Cashmore, Lucas Clarence, NY Clarence High School 2016
 Closson, Benjamin Lancaster, NY Lancaster High School 2016
 Cole, Justin Clarence Center, NY Clarence High School 2016
 Depasquale, Joe East Amherst, NY Clarence High School 2016
 Deres, Holden Cheektowaga, NY West Seneca Christian 2016
 Howard, Tyler North Tonawanda, NY St. Joseph's Collegiate Inst 2015
 Lee, Caleb Buffalo, NY City Honors 2015
 Pulli, Brian Clarence, NY Clarence High School 2015
 Rosen, Spencer Richmond Hill, ON Cardinal Carter Catholic High 2016
 Rowan, Matt Williamsville, NY Williamsville East 2017
 Ruggiero, Matt Williamsville, NY St. Joesph Collegiate 2015
 Sawicki, Robert Great Valley, NY Ellicottville Central School 2016
 Vilardo, Angelo Niagara Falls, NY Niagara Wheatfield 2015

 
High School Showcase Team
         Name       City       School Class of
 Barberio, Joe Lancaster, NY St Mary's Of Lancaster 2017
 Burmaster, Jarod Fredonia, NY Fredonia Highs School 2016
 Castonguay, Luke Buffalo, NY West Seneca West High School 2016
 Closson, Benjamin Lancaster, NY Lancaster High School 2016
 Depasquale, Joe East Amherst, NY Clarence High School 2016
 Deres, Holden Cheektowaga, NY West Seneca Christian 2016
 Haas, Colton Fredonia, NY Fredonia Central 2016
 Howard, Tyler North Tonawanda, NY St. Joseph's Collegiate Inst 2015
 Jones, Elijah Jackson Heights, NY Beacon High School- Manhattan 2016
 Joslin, Brandon Lockport, NY Starpoint 2016
 Laplante, Kyle Tonawanda, NY Kenmore West 2017
 Lindhurst, Dominic North Tonawanda, NY Lew-port Hs 2016
 Rowan, Matt Williamsville, NY Williamsville East 2017
 Warner, Kyle Springville, NY Springville Griffith 2016
 Wood, Tyler Niagara Falls, ON A.n. Myer 2015
 Zurowski, Bryan West Seneca, NY St. Francis 2016

 


image
image